يکشنبه, 1 ارديبهشت 1398
عنوان : پیام كورش گلریز به مناسبت آغاز ماه محرم؛
کد خبر : ۶۸۱۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ 
ساعت : ۱۴:۱۶:۵۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

 

 

 

پیام کورش گلریز به مناسبت آغاز ماه محرم؛

عاشورای حسینی، ندای آزادگی بشر به بلندای تاریخ است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، کورش گلریز شهردار پردیس طی پیامی به مناسبت آغاز ایام ماه محرم، درس های برگرفته از مکتب عاشورای حسینی را راهگشای مسائل دیروز، امروز و آینده آینانسان برای رهایی از بند تمایلات دنیوی و حرکت در مسیر آزادگی دانست.

در ادامه متن این پیام آمده است ...

بار دیگر ایام ماه محرم الحرام فرا رسید تا دوباره دل عشاق حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سوگ شهادت جانسوز ایشان، هفتاد و دو تن از یاران باوفایش و اسارت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در چنگال کفار و مشرکان، غرق در غم و ماتم شود.

در این روزهای اندوه بار و حزن انگیز، جای جای ایران اسلامی و سایر نقاط جهان در سایه آیین های سوگواری سید و سالار شهیدان، رنگ و عطر عاشورایی به خود می گیرد که بسیار پرشکوه و بی مانند است، اما مهمتر از این عزاداری ها، شناخت و معرفت از قیام خونین کربلاست.  

با کمی تأمل و دقت در وقایع امروز منطقه و جهان می توان مصادیق بارز «کُلُّ یَومٍ عاشُوراءُ وَ کُلُّ أرْضٍ کَرْبَلاءُ» را به وضوح دریافت؛ تداوم اشغالگری غاصبان قدس شریف در فلسطین و لبنان، حملات ددمنشانه ایادی آل سعود به یمن، کشتار شیعیان در بحرین، ادامه تجاوزگری ایالات متحده در اقصی نقاط جهانی و جنایات داعش و سایر گروهک های تروریستی دست پرورده دستگاه منحوس وهابیت، همه و همه نشان می دهد که یزیدان زمانه و استکبار جهانی همچنان به ظلم و جور بر مظلومان ادامه می دهند و تنها درس های برگرفته از نهضت سرخ عاشورای حسینی است که می تواند برابر آنها قد علم کرده و بایستد.     

همانگونه که رهبر معظم انقلاب می فرمایند: «هیچ وقت نباید امت اسلامى و جامعه‌ اسلامى ماجراى عاشورا را به عنوان یک درس، به عنوان یک عبرت، به عنوان یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد؛ قطعاً اسلام، زنده‌ به عاشورا و به حسین‌ بن ‌على (ع) است».

  بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0