يکشنبه, 25 آذر 1397
عنوان : عضو شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛
کد خبر : ۷۰۲۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۵۰:۴۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

 

 

 

عضو شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

تداوم طرح زنده گیری سگ های بی سرپرست در پردیس/اطلاع رسانی توسط شهروندان از طریق شماره تماس 137

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، سیده مریم موسوی جوردی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مبحث سگ های بی سرپرست در آمار مطالبات شهروندان پردیس، یکی از بالاترین ارقام را به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: از این رو، اعضای شورای اسلامی شهر پردیس در دوره پنجم از همان بدو حضور در این عرصه، ساماندهی سگ های بلاصاحب را در دستور کار قرار داد.

این مقام مسئول افزود: بنابراین، احداث مرکز نگهداری و درمان سگ های بی سرپرست در حومه شهر پردیس با فراهم سازی امکانات و مقدمات لازم نظیر تخصیص اعتبارات کافی، اختصاص زمینی مناسب، عقد قرارداد با گروه های متخصص و ... از نیمه دوم سال جاری کلید خورد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر پردیس، در فرایند زنده گیری سگ های بی سرپرست مراحلی شامل زنده گیری، واکسیناسیون، عقیم سازی، انگل کشی، رفع بیماری های احتمالی، نگهداری بعنوان دوره نقاهت پس از درمان و رهاسازی در بالاترین کیفیت استانداردهای جهانی و طبق بخشنامه های ابلاغی از سوی نهادهای بالادستی بدون کوچکترین آسیبی به حیوانات صورت می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: رهاسازی بعنوان آخرین مرحله از این سیر تکاملی درمان و بر اساس ارزیابی های دامپزشکان حاضر در مرکز انجام و سگ های کاملا عاری از بیماری و خطر برای شهروندان به محل قبلی زندگی خود بازگشته و حیوانات خطرساز در اماکنی دور از مناطق مسکونی نگهداری می شوند.

موسوی جوردی ادامه داد: همچنین سگ هایی که دوره های درمانی مذکور را در مرکز نگهداری شهرداری پردیس سپری کرده و رها می شوند، از طریق نصب پلاک های کوچک زردرنگ بر روی گوش، دارای شناسه درمان بوده و از سایر همنوعانشان متمایزند.

وی در پایان یادآور شد: شهروندان گرامی برای اطلاع رسانی و همچنین ارائه پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص سگ های بی سرپرست و سایر امور خدماتی می توانند از سامانه اطلاع رسانی مدیریت شهری به شماره تماس 137 استفاده کنند.

 

     بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0