پنج‌شنبه, 30 خرداد 1398
عنوان : شهردار پردیس خبر داد؛
کد خبر : ۷۲۸۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ 
ساعت : ۱۱:۴۸:۴۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

 

 

 

شهردار پردیس خبر داد؛

اجرای طرح های ستاد بحران شهرداری پردیس در 15 سرفصل طی بارش های اخیر/«پیشگیری بهتر از درمان»، راهکار اصلی مدیریت شهری پردیس

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، کورش گلریز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: طی روزهای پایانی سال گذشته و آغاز سال جدید بارش نزولات آسمانی بسیاری از نقاط کشورمان را دچار چالش بزرگ سیلاب های فصلی کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه در این بین، جمعی از هموطنانمان در نقاط مختلف دچار مشکلاتی شدند که مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس ضمن همدردی با این عزیزان، کمک هایی شامل اعزام یک دستگاه بیل مکانیکی به همراه راننده ای زبده و مجرب و همچنین ارسال محموله ای شامل 100 تخته پتو و 800 عدد انواع کنسرو را ارائه کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: اما مدیریت شهری پردیس با شعار همیشگی «پیشگیری بهتر از درمان»، برغم بسیاری از مناطق شهری و روستایی اطراف و اقصی نقاط کشور به هیچ عنوان دچار غافلگیری نشده، تعطیلات نوروزی هیچ خللی در خدمات ستاد بحران شهرداری پردیس وارد نساخته و طی بارش های سیل آسای روزهای گذشته، شرایط در این شهر کاملا عادی است و شهروندان دچار هیچ آسیب مالی و جانی نشدند.  

به گفته شهردار پردیس، مهمترین بخش از مدیریت بحران شهرداری پردیس از سالیان گذشته و با اجرای طرح های عمرانی مختلف شامل ساخت و تجهیز پایگاه مدیریت بحران و اورژانس هوایی در فاز هشت، احداث مسیل های مناسب در مسیرهای آبرو و رودخانه ها، ایجاد جداول با شیب و عرض کارشناسی شده، ساخت بوستانی دارای دو کاربری تفرجگاهی و مدیریت بحران به نام بوستان «ولایت» در فاز سه و ... کلید خورد.

گلریز تصریح کرد: همچنین واحد خدمات شهری شهرداری پردیس قبل از بارش های اخیر که شدت آن از سوی سازمان هواشناسی مورد تایید و تاکید قرار گرفته بود، نسبت به بازدید مکرر از مسیل ها و حصول اطمینان از عدم انسداد آنها به همراه لایروبی رودخانه ها و جوی های سطح شهر و نواحی اطراف اقدام کرد که این امر مقابل بروز بسیاری از بحران های احتمالی شامل سیلاب، آبگرفتگی معابر، انباشت آب های سطحی و ... را گرفت.

وی از دیگر اقدمات ستاد مدیریت بحران شهرداری پردیس برای جلوگیری از مشکلات ناشی از سیلاب های فصلی به مواردی نظیر جلوگیری از تخلیه نخاله و زباله در نقاط مختلف شهر به ویژه مسیرهای آبرو و برخورد جدی با متخلفان، شناسایی نقاط مستعد برای آبگرفتگی و رفع مشکلات در سریع ترین زمان ممکن، رفع نواقص سیستم برق رسانی بوستان ها برای جلوگیری از برق گرفتگی، نصب بنر اعلام راه های کمک رسانی به مناطق سیل زده در سطح شهر و ... اشاره کرد.

به گفته گلریز، ستاد مدیریت بحران شهرداری پردیس با 80 نیروی انسانی و 20 دستگاه انوع خودرو و ماشین آلات عمرانی و خدماتی همچنان در آماده باش کامل به سر می برد تا بارندگی ها و خطرات ناشی از آن خاتمه یابد.

       بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0