دوشنبه, 16 تير 1399
  • ساعت : ۱۳:۱۱:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ 
رئیس شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛
طراحی و اصلاح هندسی جاده قدیم تهران - شمال در محدوده شهر پردیس با بهره گیری از ظرفیت علمی دانشگاه آزاد

 

 

 

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

طراحی و اصلاح هندسی جاده قديم تهران - شمال در محدوده شهر پرديس با بهره گیری از ظرفیت علمی دانشگاه آزاد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، حسن لاله ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از جمله پروژه هایی که با پیگیری مدیریت شهری پردیس مراحل مقدماتی خود را سپری می کند، طرح ساماندهی جاده قديم تهران - شمال در محدوده این شهر است.

وی افزود: بر همین اساس، طراحی پروژه مذکور به منظور استفاده و بهره گیری از ظرفیت های علمي موجود در منطقه، طی قراردادی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن واگذار شد.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس این قرارداد، مدیران گروه های معماری و فنی و مهندسی دانشگاه با تجربیات علمی و عملی در این زمینه، طراحی جاده قدیم تهران - شمال حد فاصل پل ورودی فاز هشت شهر جدید پردیس تا ابتدای شهر بومهن را در دو زون مجزا برعهده دارند.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر پردیس، قرارداد مذکور طی نشستی با حضور «دكتر شهركی پور» رياست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به همراه روساي دانشكده هاي معماري و فني مهندسي این دانشگاه و همچنين حسن لاله رییس شوراي شهر پرديس، کورش گلریز شهردار پردیس، ناصر چراغی نایب رییس، حسینعلی سلیمانی فر رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی، شهاب شکاری رییس کمیسیون عمران و اسماعیل دوهزاری عضو شورای اسلامی شهر پردیس به امضای طرفین (دانشگاه آزاد و شهرداري پرديس) رسید و قابلیت اجرایی به خود گرفت.

حسن لاله ضمن تقدیر از رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به سبب مشارکت در انجام این طرح، گفت: فازهای هفت و شش در جنوب و پنج و سه در ضلع شمالی جاده قدیم قرار گرفته اند.

رییس شورای اسلامی شهر پردیس ادامه داد: با توجه به اينكه محورهاي هراز و فيروزكوه از جمله راه هاي مواصلاتي ترانزيتي و محل عبور و مرور وسايل نقليه سنگين محسوب می شوند، بافت جاده قديم و مناطق شهری می تواند آبستن بروز برخی خطرات جاده ای باشد.

این مقام مسئول، ویژگی یاد شده را تهدیدی برای حدود 40 هزار کارگر شاغل در فاز هفت (نواحی کارگاهی سياهسنگ و خرمدشت)، دانشجويان دانشگاه آزاد پرديس، كاركنان پارك علم و فناوري و سایر شهروندان دانست و گفت: از این رو، تصمیم شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس بر این شد تا مسیر مذکور از اداره راه و شهرسازی تحویل و وظیفه ارائه خدمات در این محدوده به شهرداری واگذار شود تا با اجرای طرح هایی شامل ايجاد رفیوژ مياني، اصلاح هندسي معبر، نصب المانی متناسب با ظرفیت های علمی و فناوری شهر، زیباسازی، تجهیز و سایر اقدامات زمينه ارتقای نمای بصری و همچنین كاهش سوانح رانندگی به حداقل ممکن تنزل یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس تاکید کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده با معاون وزیر راه و شهرسازي، مسئولان استانی این وزارتخانه و همچنین بازدیدهای مشترک با حضور معاون عمرانی استانداری تهران از منطقه مقرر شد این محدوده به شهرداری پردیس تحویل شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.2.0
    V5.5.2.0