• ساعت : ۷:۵۹:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ 
  • کد خبر : ۹۱۲۶
شهردار پردیس؛
توسعه فضای سبز پردیس مستلزم تسریع در واگذاری اراضی و عرصه های مناسب است

 عبدالرضا چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران به همراه مرتضی همتی شهردار پردیس و جمعی دیگر از مدیران این شهرداری از فضای سبز سطح شهر و بوستان ها بازدید میدانی داشتند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در جریان این بازدید اظهار داشت: نشست ستاد فضای سبز استان تهران امروز تشکیل جلسه داد.

وی ادامه داد: از جمله مصوبات این نشست می توان به جایگزینی گونه های جدید به جای چمن برای کاهش مصرف آب، واگذاری چند قطعه زمین برای احداث بوستان های جدید از سازمان منابع طبیعی به شهرداری ها، تدوین طرح جامع فضای سبز استان و تعریف طرح های تشویقی برای ایجاد بام سبز (روف گاردن) در واحدهای مسکونی اشاره کرد.

مرتضی همتی شهردار پردیس پردیس نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱۵ هکتار فضای سبز در شهر پردیس وجود دارد که بالغ بر چهار هکتار آن در نیمه دوم سال ۹۹ توسط سبزبانان زحمتکش شهرداری پردیس ایجاد شد و طبق تعهدات سال جاری شهرداری، ۱۵ هکتار دیگر به این میزان افزوده می شود.

وی ادامه داد: نرخ رشد جمعیت ۱۰ برابری پردیس نسبت به سایر نقاط کشور به سبب مهاجرت شهروندان و سکونت در فازهای جدید امری عادی نیست که سایر مولفه های توسعه در بخش های زیربنایی و روبنایی نیز به صورت عادی پیگیری شود، از این رو ضمن تشکر از همکاری های شرکت عمران، مطالبه مدیریت شهری پردیس تسریع در واگذاری اراضی و عرصه های مناسب برای ایجاد خدمات مختلف از جمله توسعه فضای سبز است.

مرتضی همتی افزود: سرانه کنونی فضای سبز پردیس ۱۱/۹ متر مربع است که امیدوارم در سایه تلاش مضاعف سبزبانان شهرداری و همکاری نهادهای ذیربط شاهد توسعه روزافزون این شاخص مهم باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0