• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ 
روابط عمومی؛
پیام شهردار پردیس در گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر

 پیام شهردار پردیس در گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر؛

امروز سومین روز از خرداد، ماه حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی است، ایامی که دلاورمردان و شیرزنان غیور این سرزمین اسلامی با دستان خالی مقابل ارتش تا بن دندان مسلح بعث و حامیان شرقی و غربی او ایستادند تا خرمشهر قهرمان، قهرمانانه به دامان میهن اسلامی بازگردد.

آزادسازی خرمشهر فتح‌الفتوحی بود که تحقق  آن را هیچیک از تئوریسین های نظامی باور نداشتند و بهترین توصیف پیرامون آن رویداد بی‌نظیر همان فرمایش امام راحل عظیم‌الشأن رحمت‌الله‌علیه بود که فرمود: "خرمشهر را خدا آزاد کرد".    

اما بی‌تردید این حماسه تاریخی به بیان شیوای رهبر فرزانه انقلاب مدظله‌العالی همچون مکتبی انسان‌ ساز مملو از درس‌های بزرگی برای امت همیشه‌ درصحنه ایران اسلامی بود.

ایشان می‌فرمایند: "مبارزه ی مجدانه توأم با ایمان، در همه ی مراحل با پیروزی همراه است؛ همیشه هم که جنگ نیست؛ این مبارزه در میدان های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی هم هست؛ این مبارزه در میدان درس و بحث و در میدان تولید هم هست؛ بنابراین همه جا مبارزه وجود دارد؛ یک وقت هم دشمن دیوانگی می کند؛ آنگاه مبارزه در میدان جنگ است؛ یک ملت وقتی به خود متکی شد، وقتی مؤمن شد، وقتی این ایمان را با عمل صالح و جهاد همراه کرد، در همه ی میدان ها پیروزی او قطعی است؛ درس خرمشهر برای ما این است؛ ملت ایران این درس را نباید فراموش کند".

سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و روز ایثار و مقاومت گرامی باد.

رضا کارخانه

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0